KONST / Litografier / Färglitografi 16165383
*
nr 1616 5383
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Signerad, numrerad 230/250, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:56:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 14:11:42
1
300 kr
29/4 18:51:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sigvard bernadotte svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs mer om Sigvard Bernadotte
nr 1616 5383
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Signerad, numrerad 230/250, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 14:11:42 | 1 | 300 kr |
29/4 18:51:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 pÃ¥ Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sigvard bernadotte svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22